Vítejte na webových stránkách ČSSD Nový Lískovec.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Novém lískovci a kandidátech ČSSD za Nový Lískovec.

 


 

Ing. Drahomíra Wachtlová, PhD. 46 let, chemický inženýr, manažer

„Největším úspěchem a štěstím každého jedince je najít smysl života. Já jej našla, což odráží spokojenost mých dětí, úspěšná pracovní dráha i touha podílet se na rozkvětu svého okolí.
Když jsem se nastěhovala před cca 14 lety do Nového Lískovce, oceňovala jsem dobrou práci tehdejšího vedení městské části. Na sídlišti v té době vyrostla spousta dětských hřišť i těch oplocených, a já nemusela mít obavu, kde si bude moje batolecí dcerka hrát. Syna jsem vozila do sousedního Starého Lískovce, aby mohl hrát fotbal. U nás v Novém Lískovci bohužel nemá tento sport ani tradici ani velkou oblibu. Děti sportovaly, já byla na mateřské dovolené, a vše mi připadalo fajn.
Nicméně za poslední čtyři volební období přibylo v naší městské části spoustu dětských hřišť, dokonce i megalomanské fotbalové hřiště a hřiště na baseball. Tyto jsou však k mé veliké lítosti víceméně využité naprosto minimálně. Naopak menší sportoviště, kde by si chtěl někdo jen třeba na chvíli avšak aktivně odpočinout od práce či školy, zahrát si cíleně volejbal, jen tak si zakopat či zahrát stolní tenis nebo pétanque, těch je tu opravdu poskrovnu a rozhodně nejsou v dobré „kondici“.
O kulturním vyžití raději nemluvě. Dokonce ani klidových zón bez hluku aut či křiku malých dětí zde není dost. To bych chtěla změnit.
Je evidentní, že pokud budou „do hlavních rolí vedení městské části Nový Lískovec obsazeny neustále stejné osoby“, nemůžeme pravděpodobně očekávat žádné velké zvraty. Naopak pokud se konečně ve vedení městské části namixuje širší spektrum nových lidí, máme šanci na změnu. Budeme-li táhnout za jeden provaz, můžeme společně udělat víc, než jen to, co jsem uvedla výše.